Twitter’iui suėjo septyneri

twitterPrieš septynerius metus buvo sukurtas dabar vienu populiariausiu pasaulyje tapęs portalas Twitter. Tai nemokama mikrotinklaraščio paslauga, leidžianti vartotojams rašyti ir sekti kitų parašytas trumpas žinutes. Bėgant laikui, Twitter’is tapo patogiu įrankiu sekti karščiausias naujienas iš viso pasaulio.

Nebloga gimtadienio dovana portalo kūrėjams tapo patentas, kurio jie laukė septyneris metus. Twitter’is užpatentavo galimybę siųsti žinutes visiems sekėjams iš karto. Konkurentai baiminasi, kad toks apibrėžimas yra labai abstraktus, nes panašias paslaugas turi ir daugelis kitų socialinių portalų. Tačiau Twitter’io kūrėjai žada, kad į patentinius karus nesivels, ir patentą naudos tiktai gynybai nuo galimų ieškinių jiems patiems.

Šiandien Twitter’is turi daugiau nei 200 milijonų vartotojų, kurie kasdien išsiunčia daugiau nei 400 milijonų trumpųjų žinučių. Tai patogus, paprastas ir greitai veikiantis portalas.

Per pastaruosius septynerius metus Twitter’is išgyveno pasaulinę transformaciją. Šio socialinio portalo veiklos pradžioje vartotojai labiau rašė apie savo mėgstamus sumuštinius, nei apie globalinę politiką, ar socialines problemas. Tačiau dabar viskas pasikeitė.

Per paskutiniuosius JAV prezidento rinkimus skirtingų stovyklų šalininkai Twitter’į naudojo rinkiminei propagandai skleisti ir pritraukti daugiau sekėjų į savo gretas. Naudodamiesi šiuo socialiniu tinklu rinkėjai galėjo išreikšti palaikymą savo kandidatui, gauti informaciją apie balsavimą ir kviesti kitus prisijungti prie rinkimų.

Kaip ir kiti socialiniai tinklai, Twitter’is tapo stichinių nelaimių kaip cunamių, tornadų ir žemės drebėjimų karštąja pagalbos linija.

Paskutiniosiomis savo valdymo dienomis popiežius Benediktas XVI per Twitter’į atsisveikino su 1,6 mln. savo sekėjų. O kai jo įpėdinis Pranciškus I pasveikino visus Twitter’yje esančioje popiežiaus paskyroje, sekėjų atsirado daugiau nei 2 mln.

Socialinis tinklas Twitter’is, nors ir būdamas gana jaunas, jau tapo įprasta bendravimo ir informacijos skleidimo priemone. Jis suteikia suteikia galimybę žmonėms palaikyti glaudesnius ryšius tiek tarpusavyje, tiek su garsenybėmis, politikais ir pasauliniais lyderiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *