Kaip turi atrodyti geras interneto svetainės dizainas

dizainas

Geras dizainas – tai nebūtinai spalvingas su daug paveiksliukų ir kitokių grafinių elementų. Yra tam tikras interneto svetainių tipas, vadinamos svetainės-atvirutės, kurios siekia patraukti dėmesį būtent neįprastais grafiniais sprendimais. Tačiau daugelyje svetainių lankytojas dizaino net nepastebi, tačiau pasąmoningai jis veikia ir sukuria norimą įspūdį. Todėl dizainas pirmiausia turi būti patogus, suprantamas, malonus akiai ir atitikti svetainės tematiką.

Į ką reikia atkreipti dėmesį, kuriant svetainės dizainą

Svetainė turi turėti vieningą stilių. Reikia vengti išsišokančių ir nederančių prie bendro svetainės vaizdo elementų.

Dizainas turi sudaryti unikalumo įspūdį. Vartotojas turi iš pirmo žvilgsnio suprasti, kokioje svetainėje randasi.

Rekomenduotina laikytis tokio tipo svetainėms būdingų puslapio struktūros bei stilistikos standartų. Žinoma, kai kurios svetainės sąmoningai viską daro priešingai, taip norėdamos išsiskirti. Tačiau tai labiau tinka svetainėms-atvirutėms, kurių tikslas tik lankytojams pristatyti įmonę ar produktą. O jei tai svetainė, kuri siekia, kad lankytojai čia pasiliktų, bendrautų, patys kurtų turinį, tai reikia atkreipti dėmesį, kad nestandartiniai dizaino sprendimai nekenktų jos patogumui.

Reikia gerai apgalvoti ir kruopščiai apipavidalinti visas detales. Būtent dėmesys detalėms dažnai ir yra išskirtinis profesionalaus dizaino požymis.

Puslapyje turi būti gerai sudėlioti akcentai. Jau piešiant dizainą reikia žinoti, kokią informaciją reikės labiausiai akcentuoti, ir parinkti tokius kompozicinius ir spalvinius sprendimus, kad būtent ji trauktų lankytojo akį.

Puslapis turi būti neperkrautas. Per daug įvairių informacinių blokų blaško dėmesį ir daro navigaciją bei naudojimąsi puslapiu – sudėtingu.

Dizainas turi tikti įvairiems ekrano dydžiams ir įrenginiams. Tai nereiškia, kad būtinai reikia daryti responsive (t.y. prisitaikantį prie skirtingų įrenginių) dizainą, tačiau reikia žinoti kokiai auditorijai svetainė bus skirta ir pritaikyti tokiai rezoliucijai, kad dauguma lankytojų neturėtų problemų.

Šriftai turi būti pakankamai dideli ir kontrastingi. Tekstas turi būti lengvai skaitomas, juk būtent dėl to ateina lankytojas.

Tekstinė informacija turi turėti hierarchinę struktūrą. Reikia naudoti antraštes, subantraštes, skirsnius.

Dizaino mados ir tendencijos

Interneto svetainių dizaino srityje kiekvienais metais atsiranda naujų tendencijų. Perdėtą grafinių elementų naudojimą keičia minimalizmas, fiksuoto pločio dizainus – fluid ir repsonsive sprendimai. Tačiau fundamentalūs dizaino principai – išlieka. Todėl kuriant bet kokios svetainės dizainą reikia į juos atsižvelgti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *