Skelbimų portalai – ar verta kurti?

Lietuvoje prikurta tiek daug skelbimų portalų, kad net tenka išgirsti juokaujant, kad greitai kiekvienas gyventojas turės po skelbimų lentą. Tačiau vis tiek atsiranda vis naujų tokio pobūdžio svetainių.

Skelbimų portalas – vienas iš nedaugelio projektų, kurio praktiškai nereikia prižiūrėti, visą turinį kuria patys lankytojai. Tai matyt ir traukia užsakovus, nes atrodo, kad galima gauti nemažą pelną su gana nedidelėmis sąnaudomis.

O ir sukuriama tokia svetainė gana nesunkiai. Žinoma, stambieji portalai turi daug įvairių sudėtingų techninių sprendimų, bet tai labiau susiję su jų mastais, kai prireikia įvairiausių integracijų ir optimizavimo dėl didelių duomenų kiekių ir lankytojų srautų. Tačiau sukurti iš pirmo žvilgsnio panašų kloną – nelabai sudėtinga užduotis.

Todėl ir dygsta skelbimų portalai kaip grybai po lietaus, tikėdamiesi skelbiu.lt, autoplius.lt ar aruodas.lt sėkmės. Tačiau sukurti skelbimų svetainę – paprasta, o išpopuliarėti – sunku, ko gero, sunkiau, nei bet kokioje kitoje srityje. Mat skelbimų svetainės pagrindinis turtas ir yra lankytojai – kuo daugiau skelbimų ji turi ir kuo labiau lankoma, tuo labiau linkę į ją ateiti ir nauji vartotojai. Ir naujos skelbimų lentos vargu ar gali pasiūlyti ką nors, kas pritrauktų lankytojus pas juos. Todėl lyderiai skelbimų srityje nesikeičia jau eilę metų, o naujos skelbimų lentos gimsta ir miršta, taip ir neišpopuliarėję.

Geresnes galimybes konkuruoti tokioje perpildytoje rinkoje turi nišinės skelbimų lentos, skirtos tam tikrai siaurai sričiai ar specifinei auditorijai. Tačiau dauguma tokių projektų, iš tiesų, mažai kuo skiriasi nuo universalių skelbimų lentų – parinktas atitinkantis paskirtį domenas, seo vykdomas tiksliniams raktažodžiams, tačiau viduje – eilinė skelbimų lenta. Todėl jos dažniausiai būna užpildytos tiesiog reklaminiais skelbimais. Sėkmingi nišiniai projektai – ne tiesiog skelbimų lentos, o platesnės paskirties portalai, suburiantys atitinkamos srities bendruomenę, kuriose greta kitų funkcijų būna ir galimybė talpinti skelbimus.

Todėl kurti skelbimų portalą verta tik, jei turite aiškią idėją, kaip kažką padaryti visai kitaip, nei dabartiniai projektai, ir pritraukti atitinkamos srities auditoriją.

2 komentarai

  1. Rima

    Šiame straisnyje skelbimų lentos aiškinamos kaip nišinės, tarp tiek daug skelbimų poratlų. Vis gi, [url=http://http://www.magnetineslentos.lt/skelbimu-lentos/4593791369] Skelbimų lenta[/url] skirta atlikti mokomąją funkciją bei skelbiamąją funkciją, o visi palyginimai ir vaizdingi žodžiai tik pagyviną daiktą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *